Yhteystiedot

Henkilöstön edustajat

 

Tehtävä

Nimi

sähköposti

puhelinnumero

Tehy:n pääluottamusmies, Lanu

Nina Jaara

nina.jaara@hus.fi

050 427 9937

Työsuojeluvaltuutettu
(Lasten ja nuorten sairaudet)

Emilia Hallvar 

 

emilia.hallvar@hus.fi

040 653 1148

Työsuojeluvaltuutettu
(Lasten psykiatria)

Teija Turunen

teija.turunen@hus.fi

       040 8372 303

Tehy:n luottamusmies

Tuula Salonen

tuula.salonen@hus.fi

050 427 9955

HUSLAB:n luottamusmies

Hanne Kalmukoski-Sahari

hanne.kalmukoski-sahari@hus.fi

       050 435 86 85

 

 

Hallituksen jäsenet kaudella 2023/2025

 

Nimi

Sähköposti

Puh.numero

Annika Pietilä, pj

annika.pietila@hus.fi

0400 356 104

Esa Lehtopuro, vpj

esa.lehtopuro@hus.fi

 

Heli Lukkarinen, jäsensihteeri

heli.lukkarinen@hus.fi

jasensihteeri.ao104@gmail.com

 

Hanna Kurki, jäsensihteeri

hanna.kurki@hus.fi

jasensihteeri.ao104@gmail.com

 

Sari Nykälä, kotisivu- ja somevastaava

sari.nykala@hus.fi

 

Minna Saksa, sihteeri

minna.saksa@hus.fi

 

Minna Yrjönen, jäsentapahtumavastaava

minna.yrjonen@hus.fi

 

Tuula Salonen, tiedottaja

tuula.salonen@hus.fi

0504279955

Mia-Maria Hanhivaara

mia-maria.hanhivaara@hus.fi

 

Varajäsenet ja muut toimijat:

 

 

Ulla Laine, koulutusvastaava

ulla.laine@hus.fi

 

Hannele Kaihoniemi, sihteeri

hannele.kaihoniemi@hus.fi

 

Tiina Järvinen, taloudenhoitaja

tiina.jarvinen@hus.fi

Pia Jacob, kotisivu- ja somevastaava

 

 

Ulla-Mari Lyytinen, tiedottaja

 

 

Terhi Lindström

terhi.lindstrom@hus.fi

 

Hanna Moilanen, koulutusvastaava

 

 

Päivi Inoranta

 

 

Raija Pääkkönen, emäntä

  

 

 

AMMATTIOSASTON SÄHKÖPOSTIOSOITE: 

ao104@tehy.net